9/15/2022

Bluetech İzmir 2022 Girişimcilik Programı

Entrepreneurship

About Program

Türkiye’de deniz teknolojileri alanında girişimci yükseltme programı olan BlueTech İzmir Programı, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından 2021 yılında başlatılmıştır. Bu yıl ikincisi düzenlenen program belirlenen alanda faaliyet gösteren startuplar ile kurumsal aktörlerin bir araya gelmesiyle bölgeye yönelik çözümler odağında sinerjinin artmasını, İzmir’de mavi girişimciliğin ve yenilik ekosisteminin gelişmesini ve bölgenin bu alandaki konumunun güçlenmesini amaçlıyor.

Bluetech İzmir 2022 Girişimcilik Programı, Türkiye’de mavi ekonomi sektörlerinde faaliyet gösteren ya da bu alanda çalışma yapmak isteyen teknoloji tabanlı startuplara açıktır. Prototip, Erken Ticarileşme ya da Olgunluk aşamasındaki startuplar başvuru yapabilirler. 

Başvuru Tarihi; 16 Eylül - 7 Ekim
Hazırlık Kapmı; 6 Hafta
DemoDay 7 Aralık 2022
Sorularınız için; BlueTech@izka.org.tr

 

Program

BlueTech İzmir Programı kapsamında çevreye duyarlı denizcilik teknolojileri, gemiler ve deniz yapıları için yenilikçi konseptler, sensör, otomasyon ve takip teknolojileri, ileri imalat, güvenlik, denizden enerji üreten teknolojiler, tersaneler, limanlar, marinalar öncelikli olmak üzere deniz teknolojileri alanında çalışan startuplar 6 haftalık eğitim ve mentörlük kampına alınarak yoğun bir hızlandırıcı sürecinden geçecekler.

Eğitimlerini tamamlayan girişimler 7 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Demo Day etkinliğinde tersaneler, armatörler, kamu kurumları, belediyeler, meslek örgütleri gibi sivil toplum kuruluşlarına ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapma imkânına sahip olacaklar.

 

2021 yılı Bluetech İzmir Programı DemoDay;

Submission Period


Start Date

Friday, September 16, 2022 09:00

Deadline

Wednesday, October 12, 2022 17:00

Link

Event Link

#bluetech #deniz teknolojileri #girisimcilik programi